Chcete spustit placenou reklamu na Facebooku, ale nejste si jisti, jaký formát obrázků zvolit? Požadavky na rozměry obrázků se pro jednotlivá reklamní umístění liší a je velmi důležité vybrat ten správný, aby reklama vypadala hezky a vy jste předešli zobrazování rozostřených a jinak deformovaných fotografií.

Obrázky použité v kanálu příspěvků
 

Pokud použijete obrázek s odkazem, pak jsou pravidla následující:
 

Obrázky v pravém sloupci

Reklamy zobrazující se v pravém sloupci na Facebooku jsou určeny pouze pro počítače. Nejčastěji je Facebook zobrazuje vpravo, ale může se stát, že se zobrazí i jinde na stránce.
 

Obrázky v pravém sloupci s odkazem

Facebook Rychlé články

Tento formát je optimalizovaný pro mobily a umožňují zadavateli reklamy distribuci interaktivních článků do Facebook appky.
 

Facebook Rychlé články s odkazem

Rotující formát obrázků v kanálu příspěvků

Tento formát vám dá dostatek prostoru ukázat v jedné jediné reklamě až 10 obrázků nebo videí s vlastními odkazy. V této reklamě máte navíc podstatně více prostoru pro obsah, můžete se zaměřit na různé produkty nebo si naopak posvítit na detaily určitého produktu. Tato reklama je ideální, pokud chcete vyprávět příběh.

 

Rotující formát obrázků v pravém sloupci

Na první pohled se možná budete cítit zahlceni informacemi, čísly a všemi požadavky na délku textu, ale věřte nám, že se do toho brzy dostanete. A pokud si chcete ušetřit kapacity na jiné činnosti, svěřte reklamu do rukou našeho týmu :-).