Před pár dny spustil Google novou podobu mobilního vyhledávače. Kromě designu změnil také strukturu samotné stránky výsledků vyhledávání (tzv. SERPu). Nově na vás na začátku stránky vyskočí až čtyři PPC a teprve až poté neplacený obsah.

Nový vzhled Google vyhledávače

Navýšení počtu nabízených PPC reklam může mít za následek větší konkurenční boj o tyto přední pozice. Google v novém designu představuje velmi příjemné vylepšení pro organic (neplacené výsledky). Redesign v sobě zahrnuje také tzv. favicony (ikona/logo, delší dobu už je používá například Seznam.cz). 

Aby se u výsledků vyhledávání mohla favikona zobrazovat, je nutné splnit následující pokyny, které stanovil přímo Google:

A tím práce nekončí. Pro implementace novinky je potřeba splnit následující postup:

 1. Vytvořte favikonu, která odpovídá níže uvedeným pokynům.
 2. Do záhlaví domovské stránky přidejte značku <link> s následující syntaxí:

  <link rel="shortcut icon" href="/cesta/k/favikoně.ico">

  rel může mít libovolnou z následujících hodnot:

  • "shortcut icon"

  • "icon"

  • "apple-touch-icon"

  • "apple-touch-icon-precomposed"

  href

  • Adresa URL favikony. Může se jednat o relativní cestu (/smajlik.ico) nebo absolutní cestu (https://example.com/smajlik.ico), ale musí být ve stejné doméně jako domovská stránka.

 3. Google bude favikonu hledat a aktualizovat při každém procházení vaší domovské stránky. Pokud favikonu změníte a budete o tom chtít Google informovat, požádejte o indexování domovské stránky webu. Aktualizace se ve výsledcích vyhledávání mohou zobrazit až za několik dní či později.

Poslední remodelace Google vyhledávače může být při správné implementaci skvělým prostředkem reklamy pro váš web i produkt. Nenechte si tuto příležitost proklouznout mezi prsty a neváhejte se na nás obrátit. Váš požadavek vyřídíme rychle a precizně.