Hledáš skvělou praxi či stáž nebo zajímavou placenou brigádu? Chceš se naučit něco nového a stát se hvězdou IT oboru? V Railsformers nastartujeme tvou hvězdnou kariéru.

Jako přihláška nám stačí vyplnit krátký dotazník.

1) Vývojář nativních Android aplikací

Stážista bude vyvíjet a rozšiřovat mobilní aplikaci srecepty (reimplementace nové architektury aplikace - clean architektura, úpravy XML designu podle Material Design specifikace), súčto (vytvoření, editace faktury, detail faktury, focení faktur a poslání na server) nebo rezervační systém Reservatic (optimalizace rezervačního procesu). V rámci praxe se posluchač setká s AAC, Dagger, Retrofitem, RxJava a dalšími používanými knihovnami pro Android (programovací jazyk Java nebo Kotlin). Stážista se seznámí se strukturou aplikací tzv. “clean architecture” a její potřebou pro mobilní vývoj. Následně bude tyto znalosti uplatňovat při rozšíření a upgradu uvedených aplikací.

2) Vývojář nativních iOS aplikací

Stážista bude vyvíjet a rozšiřovat mobilní aplikaci srecepty (reimplementace nové architektury aplikace - clean architektura, úpravy XML designu podle Material Design specifikace), súčto (vytvoření, editace faktury, detail faktury, focení faktur a poslání na server) nebo rezervační systém Reservatic (optimalizace rezervačního procesu). Součástí iOS vývoje bude práce s návrhovým vzorem MVVM a knihovnami Alamofire (Programovací jazyk Swift). Stážista se seznámí se strukturou aplikací tzv “clean architecture” a její potřebou pro mobilní vývoj. Následně bude tyto znalosti uplatňovat při rozšíření a upgradu uvedených aplikací.

3) Vývojář mobilních aplikací v React Native - hybridní vývoj

Stážista bude v rámci odborné praxe vyvíjet nativní mobilní aplikace za pomocí vývoje v rámci cross-platform frameworku React Native. Stážista se seznámí se strukturou aplikací tzv “Redux, moabx ” a její potřebou pro mobilní vývoj. Aplikace Strážní kniha - Základní seznámení s React Native, Reduxem. Následně úprava aplikace, implementace Redux knihovny pro uchovávání stavu aplikace. Optimalizace kódu pro rychlejší ovládání a používání aplikace.

4) Vývojář internetových aplikací v Ruby on Rails

Součástí vývojářských prací bude práce s verzovacím systémem Git, integrační testování aplikací a HTML + CSS kódování. Rozšíření manažerských funkcí v naší ekonomické účetní online aplikaci a tvorba API ve frameworku Ruby on Rails. Vývoj pluginů a modulů do systému projektového řízení „Redmine“.

5) Vývojář PHP, Zend framework

Náplní stáže bude práce na vývoji nové verze redakčního systému ePublish.CZ. Zejména bude řešena Implementace platební brány, konektor účetního systému a implementace e-commerce procesů dle specifikace zákazníka.Vývoj bude probíhat v jazycích PHP 7 a javascript s využitím frameworku React a výhradně v rámci našeho vlastního redakčního systému ePublish.CZ

6) Vývojář PHP, JS,CSS, HTML

Náplní stáže bude práce na vývoji nové verze redakčního systému ePublish.CZ. Stážista se seznámí se strukturou systému a provede optimalizaci a testování jeho parseru html šablon. Součástí práce bude ladění parseru a jeho rozšíření s důrazem na dobrou obecnou použitelnost a rychlost. Dále se stážista seznámí s nejčastějšími typy útoků na webové aplikace a důkladně otestuje bezpečnost celého redakčního systému a případně navrhne a implementuje potřebné zabezpečení. Další náplní stáže bude implementace GraphQL API pro ePublish. Vývoj bude probíhat v jazycích PHP 7 a javascript s využitím frameworku React.

7) Správa stávajících serverů a cloudů

V prostředí Linux (Ubuntu, Debian), sledování novinek, analýza a návrh nových řešení na bázi kontejnerů. Návrh a případná realizace centrálního monitorovacího systému. Požadujeme základní znalost prostředí Linux na úrovni instalace a práce se systémem v příkozové řádce.

VYPLNIT KRÁTKÝ DOTAZNÍK